Anime: Shingeki no Kyojin

24. listopadu 2013 v 15:00 | Martush**
Zdravím, máme tu 1. recenzi na anime. SnK je moje nejoblíbenější anime a je to asi nejlepší anime...proto s ním začnu ;D

Originální název: Shingeki no Kyojin
Anglický název: Attack on Titan
Počet dílů: 25
Rok vydání: 2013
Stav: Pauza před 2. sérií
Manga: 51 kapitol (stále vychází)
Hl. postavy: Eren, Mikasa, Armin, Levi, Sasha, Annie, Jean, Erwin
Děj:

Příběh se odehrává v budoucnosti. Před stovkami let (tudíž asi v dnešní době) se na Zemi objevili obři, nikdo neví jak, a začali požírat lidi. Sežrali většinu lidské populace (ale zvířat se ani nedotkli) a proto se zbytek obyvatelstva stáhl na jedno místo a obehnal jej třemi 50 m vysokými zdmi. Za každou zdí bylo jedno město, tudíž nejvíce chráněné město bylo za 1. zdí. Obři, kteří byli vysocí cca 3-15 m se přes zdi tudíž nedostali. Tak lidstvo zažilo 100 let klidu. Lidé si obry pojmenovali "Titáni".
Nyní se děj zaměřuje na mladého Erena Jaegera a jeho přátele Mikasu a Armina. Ti žijí za 3. zdí (tou vnější). Najednou se za zdí objeví hlava Titána. Tento Titán ale není jen tak obyčejný. Za prvé, je 60 m vysoký, což je nezvyklé i na obry. Za druhé je inteligentní (což ostatní obři rozhodně nejsou). Tento Titán prokopne zeď (svou inteligenci projeví tím, že se svým kopem zaměří na bránu - nejslabší místo zdí). Tím uvolní cestu pro ostatní Titány.
Ti sežerou většinu obyvatel města za 3. zdí, včetně Erenovi matky. Eren to vše vidí. Jemu, jeho přátelům i části obyvatelstva města se podaří uniknout za 2. zeď. Eren se kvůli smrti své matky rozhodne přihlásit do "armády" speciálně cvičené na zabíjení obrů.
Titáni jsou totiž téměř nesmrtelní, i když se vám podaří useknout mu část těla, zase mu doroste, a to dokonce i hlava. Jeho jediné zranitené místo je zátylek. Do výše jeho zátilku se "vojáci" dostanou pomocí speciální výrbroje se kterou se mohou pohybovat ve vzduchu.

Můj názor: Já jsem se na tohle anime strašně dlouho nechtěla podívat (přestože mě na to přemlouvali dva kámoši), prostě mi vadilo, jaký mají ti obři radostný výraz, když žerou lidi...Pak se ve mně cosi zlomilo (asi zvědavostí, protože jsem o tom hodně slyšela) a podívala jsem se na další díl. Zjistila jsem, že to není až tak špatné...Tak jsem se podívala na další díl...a pak další...a během dvou dnů jsem zkoukla všechny do té doby vydané díly (tuším 16) a netrpělivě čekala na další díl :D

Hodnocení:
z 5

Opening (úvodní znělka)

Obrázky
Eren


Armin

Mikasa a Titán

Annie

Levi
Všichni
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bella-Kejtý<3 Bella-Kejtý<3 | Web | 24. listopadu 2013 v 15:04 | Reagovat

Vypadá to zajímavě. Anime moc nemusím, ale možná, že se na něj někdy podívám :)

2 Lily Love Lily Love | Web | 24. listopadu 2013 v 18:21 | Reagovat

já Anime nikdy neměla ráda :D jeden čas jsme si myslela že je to nějaký porno :DDD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama