2NE1: Missing You pod mikroskopem

25. listopadu 2013 v 15:00 | Martush**
Teď jsem si na stránce 2NE1.cz přečetla opravdu zajímavý článek. V pátek jsem vám sem zveřejnila nové video 2NE1 s názvem Missing you a stránka 2NE1.cz tento klip rozebrala. Je to opravdu zajímavé, plné skrytých symbolů a do detailů promyšlené. Takovýto videoklip mají opravdu jen K-Pop stars (další věc která se mi na K-Popu líbí ^^)


Nový single 2NE1 s názvem Missing You je poněkud odlišnější od divokého 2NE1 stylu, jako byl srpnový single Do you love me. Heslo letošního comebacku 2NE1 je láska a ani tento nový singl není výjimkou, jen je pomalejší a depresivnější nadvzdory letošním letním hitovkám, které holky vydaly. Missing you je pomalou baladovkou a její hudební klip ukrývá spousty symbolů. Zkrátka 2NE1 nás opět překvapily.
Předcházející singly Falling in Love a Do you love me byly energetické letní hitovky, oproti nim Missing you je úplně jiná káva. Song je více umělecky zpracovaný, a to včetně videoklipu. Celé to působí takovým zimním depresivním dojmem, který vás možná i dožene k slzám, ale rozhodně zanechá nádherný pocit na srdci. I nadvzdory slzám ze smutného konceptu písně vám vyvolá úsměv na rtech.

Šero, padající sníh, prázdné skladiště, starý dům, muž bez tváře, holé oprýskané zdi, kameny, tmavé oblečení působící lehce dojmem polovinou minulého století, které se ovšem střídá se stylem oblékání dnešn doby. To všechno jsou symboly, které jednoznačně působí smutným dojmem a symbolizují deprese. Jen tam chybí modré závěsy. Ano, tenhle klip (vlastně i song) je plný skrytých symbolů, které se snaží něco říci. I holky samotné jsou symbolem.
Prázdné velké místnosti, skladiště, chladné bílé oprýskané zdi, to všechno v klipu symbolizuje samotu. Holky jsou uvnitř velkých prázdných sálů, místostí, zůstaly samy, někdo je opustil. Chladný dech bílých poškozených zdí a padající sníh uvniitř místnosti jen tento pocit opuštění násobí. Srdce zamrzlo, někdo z něj odešel... pro dívky začala zima...
Sníh nám také může říci i to, že už brzy bude zima. Přeci jen prosinec už je za rohem a začne to nejstudenejší a nejdepresivnější období v roce. Stromy bez lisít, spí, všechno působí tak chladně, až mrtvě. Bílý opar mlhy tomu také na radosti moc nepřidá. Ale tak, abychom tu neumřeli depresí, brzy budou Vánoce, a to jsou přeci svátky radosti, i když je takové smutné a chladné období.
Muž bez tváře ztvárňující loutku, která je bezhybná, tedy alespoň ne vlastní vůlí. Akorát s ním ve vzduchu mává jakási síla a on se jen jako loutka té síle podává a poslouchá. Obličej má zakryt čímsi lesklým a chladným. Na začátku si můžeme všimnout, že ten, jenž se stává loutkou, si tuto třpytivou masku nasadí. Nejspíš to bude asi ten, jenž ji opustil a odešel, ztratil svou tvář. Možná i ta maska může znamenat že ta, jenž ten člověk opustil, na něj už z části zapomněla, ale nemůže na něj zapomenout úplně navzdory tomu, co ten člověk znamenal, nebo udělal.
Dále se v klipu vyskytuje scéna s obzazem, vedle kterého stojí CL. Ovšem ten obraz není z jistého hlediska normální. Místo malby je na něm displej, zobrazovací zařízení, na kterém se ukazuje něčí tvář, ovšem není zřetelně vidět. Obraz je rozkostičkovaný, připomíná velký LCD billboard. Na něm je totiž někdo, na koho se snaží zapomenout a postupně na něj zapomíná, jen ne úplně. Proto ta nezřetelná tvář. O tom by také mohla vypovídat část textu: "A i po dlouhé době si budeme stále jeden druhého pamatovat."
Kromě těchto symbolů si ještě můžeme povšimnout lilie, kterou muchlá vítr. Lilie může být symbolem čistoty, ale také dívčího srdce. Vítr, který pomuchlá lilii, symbolizuje pochroumané srdce dívky.
Ještě se tam květina vyskytuje na stole, na kterém sedí Dara spou s šachami. Tam je ještě taková nerozkvetlá, hodně mladá a nevinná, ale vzhledem k tomu, že Dara odsune černého jezdce z pole tak, že spadne na zem, by květina také mohla symbolizovat smrt, nebo spíše smrt lásky, uvážíme-li povahu songu, který je o někomu, koho dívky postrádají.
Vítr rozfouká také i peří a další květiny a vlastně vůbec všechno. Vítr je zároveň i symbolem toho, že všechny myšlenky, bolesti, ale i naděje jsou pryč, ale i když je všemu konec, přijde zase nový začátek. Jednou bolest přebolí.
Roztrhané černé silonky představují pošpiněnou duši, na které jsou šrámy a díry. CL se je snaží ze sebe servat a roztrhnout je, když je za ty díry chytne. To by mohlo znamenat, že se chce zbavit výčitek, nebo že chce ty šrámy dostat pryč, či jí to všechno dále ještě bolí a šrámy se zvětšují.
V klipu se vyskytuje záběr, na němž je CL úplně nahá. Na jednom jsou vidět je jí záda, na kterém je tetování s číslicí 21, což zcela jistě symbolizuje 2NE1. Na dalším je zepředu, kde si svou nahotu zakrývá pomorí rukou a nohou. Zůstala, sama opuštěna, a jediné, co jí zůstalo je ona sama a úplně bez všeho. Tentokráte CLin šarm a jistota v klipu i v písni poněkud chybí, tentokrát ChaeRin představuje křehkou dívku, kterou někdo opustil a nechal ji naprosto bezbranou.
Ještě si můžeme všimnout nápisu vzadu na zdi, na kterém stojí:
Když naše láska pomine, nastane pro mě konec světa
Tahle zpráva mluví za vše, a i CLina nahota, studený kus betonu, na kterém sedí, a místnost, ve které sněží, to všechno by také mohlo znamenat konec jejího světa. V té místnosti se povalují spadlé železobetonové nosníky, což jistě s koncem světa souvisí.
Symbolů a různých skrytých zpráv je v klipu i v písni samotné požehnaně, že se nám bohužel všechny do jednoho článku nevešly. I tak ale jsme se pokusili některé dešifrovat a interpretovat. Ale nakonec, jak si ty symboly vyložíme, je přeci jen ka každém z nás, každý to může vidět trošku jinak.
OBRÁZKY: Oficiální MV na Youtube
xcv
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bella-Kejtý<3 Bella-Kejtý<3 | Web | 26. listopadu 2013 v 16:23 | Reagovat

Úchvatné, jsou to skvělé informace :))

2 Lily Love Lily Love | Web | 26. listopadu 2013 v 18:59 | Reagovat

myslela jsem si to když jsem byla mladší a bylo mi asi 8 nevím jak jsem na to přišla :DD

3 Hollyvem Hollyvem | E-mail | 2. září 2017 v 5:03 | Reagovat

<b><a href=http://seo-swat.ru//Y17aq/>This is the 2017 bomb !!!</a></b>
Play with me my friends...

...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama