Rozhovor - Samu ze Sunrise Avenue

12. března 2012 v 17:00 | Martush ♥ |  Hot News
Redaktoři z časopisu BRAVO byli v pátek 9. března na koncertě finské skupiny Sunrise Avenue, který se konal v Praze a udělali rozhovor s frontmanem kapely Samu Haberem. Tady je.
BRAVO.CZ: Jsi v České republice poprvé?
SAMU
: " Ano, bohužel. Dnes jsem si prošel centrum Prahy a je fakt cool. Něco jako Barcelona nebo Berlín, opravdu velmi krásné. Taky tu máte opravdu hodně turistů. Moje máma mi říkala, že se zamiluji do Budapeště a do Prahy. No a měla pravdu! :)"

BRAVO.CZ: Budeš dnes pít české pivo? :)
SAMU
: " Doufám! Naštval mě řidič, který nám do autobusu objednal asi 200 Heinekenů. Stále samý Heineken. Ale doufám, že dnes ochutnám nějaké dobré české pivo. V Maďarsku i na Slovensku jsme jejich piva měli, tak snad se tu k českému pivu dostaneme!"

BRAVO.CZ: Včera jste koncertovali v Bratislavě. Jaké to bylo?
SAMU: " Skvělé! Před třemi lety jsme tam byli na festivalu. Myslím, že se jmenoval "Techlovar" nebo nějak tak. Ale tohle byla naše první klubová show! Bylo to fakt super, fanoušci i prostředí. Ale nebylo vyprodáno jako dnes ..."
BRAVO.CZ: Ano, dnes to bude opravdu super!
SAMU: " Je to síla. Nikdy dřív jsme v Česku nehráli. Na začátku turné jsme koukali na to, jak se daří lístkům v předprodejích a najednou vidíme "Praha - vyprodáno" a jen jsme si řekli "Wow! Praha? Cože?!". Fakt nás to příjemně překvapilo!"

Rozhovor pokračuje v C.Č.


BRAVO.CZ: "Sunrise" byla založena v roce 1992, pak došlo k několika změnám a v roce 2001 jsi kapelu přejmenoval na "Sunrise Avenue". Debutové album však vyšlo až v roce 2006. Co těch 14 let?!
SAMU
: " (smích) Prvních deset let to bylo jen o mně a jednom chlapíkovi, kterého už jsem neviděl dobrých 5 let. Hráli jsme na akustické kytary, vystupovali na svatbách, narozeninových párty a dalších menších akcích. Pak jsem začal hodně cestovat, dost času jsem strávil i v USA a po návratu do Finska v roce 2001 jsem si řekl - "Jo, je čas rozjet kapelu". Takže jsem začal shánět lidi (celkem se jich protočilo od toho roku 1992 už 17!), domlouvat nahrávací společnost a další potřebné věci. Je to dobře, když kapela vzniká delší dobu. Líp se na všechno připravíte."

BRAVO.CZ: Ano, byla to velmi dlouhá cesta. Mimochodem, co říkáš na talentové soutěže? Jsou teď doslova všude!
SAMU
: " První věc je, že jich je opravdu až moc. SuperStar, Idol, Voice a další formáty. Ale když jste velmi dobří a vyhrajete, určitě to svůj význam má. Podívejme se třeba na Kelly Clarkson, která se od soutěže zpěvem živí na velmi vysoké úrovni. Svůj příklad máme i ve Finsku u zpěváka, který podobnou soutěž vyhrál myslím v roce 2003 a od té doby je každé jeho album platinové. Myslím ale, že jde úroveň stále níž a níž."
BRAVO.CZ: Hodně kvantity a málo kvality ...
SAMU
: " Ano, to je pravda. Každý ale chce být "slavný" a být týden co týden v televizi. To je přece "super"! Já to ale nikomu neberu, je to jen na něm a každý má svobodné právo se rozhodnout, jestli do takové show půjde nebo ne."

BRAVO.CZ: Jaká je současná hudební situace ve FInsku?
SAMU
: " Je tam hodně rockových skupin. Taky třeba popových nebo až alternativních projektů. Moc často ve Finsku ale poslední dobou nejsem a ani moc neposlouchám finská rádia, takže nejsem zas tak v obrazu."

BRAVO.CZ: Kteří intepreti byli tvými idoly v dětství?
SAMU
: " Ve Finsku jich moc nebylo. Nejsem totiž moc velkým fanouškem naší hudební scény. Je to na mě až příliš smutná muzika. Taky tam často jeden týpek podřízne druhého a to není zrovna můj styl :D. Jinak bych ale určitě jmenoval mezi své idoly Beatles, Madonnu nebo Metalicu."
BRAVO.CZ: Vloni jste vydali třetí album "Out of Style". Můžeš nám o něm něco říct?
SAMU
: " Je to naše první album, které jsme udělali podle svého. Poslali jsme nahrávací společnost do háje a na rok jsme se zavřeli ve studiu. Pak jsme přinesli chlapíkům v oblecích finální verzi. Byli zděšení a říkali, že na albu není jediný hit. No nakonec se vším souhlasili a vydali to."

BRAVO.CZ: Viděl jsem klip na první singl z desky - "Hollywood Hills". Je to vážně super věc. Kde bereš inspiraci?
SAMU
: " Před dvěmi lety, kdy jsem tento song napsal, jsem byl na 3,5 týdne v Los Angeles. Seděl jsem na balkóně hotelu a pil Heineken. Koukal jsem na Hollywood hills a zároveň se mi hodně chtělo domů. Proto to - "Bye, bye, Hollywood Hills". Rovnou mi v hlavě naskočila i melodie, tak jsem popadl kytaru a začal zpívat."

BRAVO.CZ: Máte pouze jedno dvd - "Live in Wonderland". Bylo natočené v Německu a ne u vás doma ve Finsku. Proč?
SAMU
: " Německo je opravdu velký stát. Mají tam velké mediální korporace, vydavatelství a další významné subjekty. Finsko není nejlepší místo pro život, lepší je to třeba právě u vás v Praze a v dalších velkých evropských městech. Mimojiné se tu mnohem lépe umíte bavit."

BRAVO.CZ: Kde teď "žiješ" nejčastěji?
SAMU
: " Já nevím, asi v hotelu :D Ale jinak mám samozřejmě domov v Helsinkách. Mám tam svůj nejoblíbenější playstation, postel a kávovar :)"

BRAVO.CZ: Co víš o České republice? Znáš nějaké zdejší slavné osobnosti?
SAMU
: " Všichni asi znají vaši historii se Slovenskem. Taky česká kuchyně a pivo jsou vyhlášené. No a stejně jako Finsko jste velmi dobří v hokeji. Takže znám a sleduji jednoho z nejlepších hokejistů všech dob, Jaromíra Jágra. Je opravdu super, číslo 68! Sám jsem do sedmnácti let hrál hokej. Letos bude mistrovství světa u nás v Helsinkách. Opravdu mám z českého týmu strach :)"

BRAVO.CZ: Máš rád sporty? Který z nich nejvíc?
SAMU
: " Číslem jedna je u mě hokej. Pak mám taky rád fotbal, který ve Finsku není moc populární, ale v Evropě je spousta skvělých týmů. No a rád chodím na výlety a na delší procházky jako byla ta dnešní pražská. Dnešek byl skvělý den na jogging :)"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 demilovatojenej demilovatojenej | 12. března 2012 v 18:19 | Reagovat

ahoj prosím hlasovala by jsi pro mě ????

Jsem PájaDemiLovato

Tady je odkaz : http://czdebbyryan-suitelife.blog.cz/1203/sonserial-zaciname#komentare

Oplatím

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama